Акт за 2016 рік

Розрахунок індексації відповідно до Постанови № 1078

ПІБ
Посада Базовий місяць для калькулятора індексації Величина приросту індексу споживчих цін Сума індексації Заробітна плата з урахуванням індексації
Заробітна плата, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму 1 600,00 грн.
Сорокіна Т.В. Голова ОСББ Червень 2016 4,20 67,20 12467,20
Кондрашонок К.А. Бухгалтер Червень 2016 4,20 67,20 6267,20

Відхилення

№ п/п
ПІБ Нараховано ОСББ, грн. Нараховано при перевірці, грн. Відхилення (+/-), грн.
1 Сорокіна Т.В. 12400,00 12467,20 +67,20
2 Кондрашонок К.А. 6200,00 6267,20 +67,20

Звітність подається у строки передбачені чинним законодавством України.

Рішення:

Привести у відповідність розрахунки по заробітній платі відповідно до чинного законодавства. Подати у контролюючі органи звіти з відображенням корегувань (статистичну, персоніфіковану та податкову звітність). Корегування затвердити бухгалтерською довідкою з відповідними бухгалтерськими проводками (згідно плану рахунків).

Облік основних засобів, нематеріальних активів, МШП

Наказом Про облікову політику ОСББ «Буча-Квартал 2» п.7 вказано:

- що бухгалтерський облік основних засобів здійснюється згідно із П(С)БО 7 «Основні засоби» як основні засоби, що придбані за рахунок цільового фінансування. Одиницею обліку основних засобів й інших необоротних матеріальних активів (МНМА) вважати окремий інвентарний об’єкт. Групування основних засобів і МНМА в аналітичному обліку проводити згідно з вимогами Інструкції № 291. Вважати матеріальні активи зі строком корисного використання (експлуатації) більше ніж рік або операційний цикл, первісною вартістю, меншою ніж 3500,00 грн, малоцінними необоротними матеріальними активами (далі— МНМА).

«Одиницею обліку основних засобів й інших необоротних матеріальних активів (МНМА) уважати окремий інвентарний об’єкт. Групування основних засобів і МНМА в аналітичному обліку проводити згідно з вимогами Інструкції № 291. Уважати матеріальні активи зі строком корисного використання (експлуатації) більше ніж рік або операційний цикл, первісною вартістю, меншою ніж 6000,00 грн, малоцінними необоротними матеріальними активами (далі — МНМА)» - розходження можливе, так як норма прописана в наказі «Про облікову політику» ОСББ «Буча-Квартал 2».

- Класифікацію основних засобів у бухгалтерському обліку здійснювати на підставі п. 5 П(С)БО 7.

- Нарахування амортизації здійснювати протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкту й припиняти на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації. Амортизацію основних засобів у бухгалтерському обліку нараховувати із застосуванням прямолінійного методу, викладеного в п. 26 П(С)БО 7. Нарахування амортизації починати від місяця, наступного за тим, у якому об’єкт основних засобів став придатним для корисного використання, і припиняти від місяця, наступного за місяцем вибуття об’єкту основних засобів. Об’єкт основних засобів вилучати з активів у разі його продажу, безоплатної передачі чи невідповідності критеріям активу.

- Витрати на придбання, ремонт, реконструкцію й інші поліпшення основних засобів здійснюються за рахунок відповідних джерел фінансування (цільових внесків, цільових асигнувань із бюджету), які передбачаються кошторисом доходів і витрат об’єднання. Витрати, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат.

Первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із поліпшенням об’єкта, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта.

- Малоцінні та швидкозношувані предмети, що належать до необоротних активів (МНМА), обліковувати на субрахунку 112 рахунка 11 «Інші необоротні матеріальні активи». На вартість малоцінних і швидкозношуваних предметів, що належать до необоротних активів, нараховувати знос і обліковувати його на рахунку 132 «Знос інших необоротних активів».


Установити такі методи нарахування амортизації:

прямолінійний метод — для основних засобів;

100% вартості активів у першому місяці використання об’єктів — для малоцінних необоротних активів (МНМА).

Переоцінку балансової вартості основних засобів проводити в тому разі, якщо їх залишкова вартість суттєво (більше ніж на 10%) відрізняється від справедливої вартості на дату балансу.

- Бухгалтерський облік нематеріальних активів вести за групами згідно із П(С)БО 8 «Нематеріальні активи». Одиницею обліку нематеріальних активів вважати окремий об’єкт. Первісну вартість нематеріального активу формувати на підставі п.п. 11–17 П(С)БО 8 «Нематеріальні активи».

Амортизацію всіх груп нематеріальних активів нараховувати прямолінійним методом.

Переоцінювати нематеріальний актив до справедливої вартості, якщо його балансова вартість суттєво відрізняється від справедливої вартості на дату балансу.

- Одиницею бухгалтерського обліку запасів є вид запасів (найменування чи група).

Обсяг придбання запасів регламентувати в кошторисі. Первісну вартість запасів визначати за собівартістю запасів згідно із п. 9 П(С)БО 9 «Запаси». У бухгалтерському обліку та фінансовій звітності запаси підприємства відображати за меншою з двох оцінок — первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.

При вибутті запасів здійснювати оцінку запасів за ідентифікаційною собівартістю.

Запаси, що належать ОСББ, обліковувати на відповідних рахунках бухгалтерського обліку класу 2 «Запаси», а не власні запаси — на позабалансовому рахунку 023 «Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні».

ОСББ самостійно приймаються рішення щодо визнання запасів, які в майбутньому не принесуть економічної вигоди (неліквідних запасів), і їх списання в бухгалтерському обліку.

Запаси знецінені, які визнані неліквідами, списувати в бухгалтерському обліку на субрахунок «Втрати від знецінення запасів» рахунка «Інші витрати операційної діяльності».

Малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП), що належать до запасів, обліковувати на рахунку 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети». Вартість МШП, переданих в експлуатацію, списувати з балансу на рахунки обліку витрат. Для того щоб забезпечити збереження зазначених предметів в експлуатації, організувати належний контроль і оперативний облік у кількісному вираженні за місцями експлуатації протягом строку їх фактичного використання.

Транспортно-заготівельні витрати при придбанні запасів відносити на собівартість запасів.

Наказом від 29.06.2011 № 06/04/16 «Про створення постійно діючої комісії на прийняття, введення в експлуатацію, передачу та списання основних засобів, МНМА, інших необоротних матеріальних активів» з покладеними обов’язками зазначеними у наказі.

Наказом від 29.06.16 № 04/04/16 «Про створення постійно діючої комісії по списанню ТМЦ» створено комісію на списання.

Наказом від 29.11.16 № 12/04/16 «Про проведення інвентаризації» проведено річну інвентаризацію, порівнюючи облікові дані з фактичною наявністю матеріальних цінностей.

Комісія з інвентаризації провела річну інвентаризацію станом на 01.12.2016, нестачі та надлишків не виявлено. Всі матеріальні цінності обліковуються відповідно до чинного законодаства. Результати оформлені протоколом інвентаризації за підписами робочої інвентаризаційної комісії.

Доповнити наказ про облікову політику пунктом щодо інвентаризації основних засобів, матеріальних та нематеріальних активів.






Даний Акт складений у 2 примірниках. Один примірник надано Голові правління ОСББ, другий примірник зберігатиметься у Голови ревізійної комісії ОСББ «Буча-Квартал 2».






<<<Назад     4