Взносы


Розмір внесків за 1м2  з 02.04.2019 р. становить:

Для п'ятиповерхових будинків, для квартир першого поверху дев'ятиповерхових будинків і для цокольних приміщень, які використовуються для житла - 6,65 грн.

Для дев'ятиповерхових будинків, починаючи з другого поверху - 7,20  грн.

Для комерційних приміщень - 9,08 грн.

Для комірок - 5,93 грн.


    Згідно ст. 20, Закону Украъни «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

    Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.

    Ст. 1, того же Закону, дає роз’яснення деяким термінам та посилається на інші Законодавчі Акти, серед яких є Закон України «Про житлово-комунальні послуги».

    Так, ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дає наступний визначення:
утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

    Тобто, спираючись на цю статтю, утримання будинків та прибудинкових території повинно проводитись згідно норм та стандартів, а для житлових та нежитлових приміщень, це можуть бути різні норми. Враховуючи ст.3.2, розділу 3 Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 145 від 17.03.2011 р. «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», пункт 6.14, розділу 6 Рішення «Про затверждення Положення про правила благоустрою міста Буча» (Рішення сесії Бучанської міської ради № 994-35-VI від 27-12-2012), для приміщень, які використовуються як нежитлові та орієнтуючись на рекомендовані норми вивезення твердих побутових відходів, які колись були затверджені в Наказі Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №75 від 22.03.2010 р. «Про затвердження Рекомендованих норм надання послуг з вивезення побутових відходів» (зараз відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - норми вивезення твердих побутових відходів визначається органами місцевого самоврядування) можна змінювати тільки дві стаття внесків на утримання спільного майна, а саме: вивіз твердих побутових відходів та прибирання прибудинкової території. Всі інші стаття витрат на утримання спільного майна не дозволяє змінювати Законодавство.